Nieco ponad rok temu wydałam swoją pierwszą książkę.
I wiem, że realizacja tego marzenia może zmienić wszystko.

Od tego momentu…

Odkryłam, że wiele osób marzy o napisaniu i wydaniu książki.

Jeszcze do niedawna byłam przekonana, że jest to raczej “niszowe” marzenie. Dopiero kiedy zaczęłam szerzej mówić o swoich bajkach, okazało się, że wydanie własnej książki jest na “bucket list” wielu osób – jest to jedna z tych rzeczy, które koniecznie chciałyby zrobić w swoim życiu zanim umrą. Jest w tym coś fascynującego. Chcemy uwiecznić swoje pomysły, myśli, zobaczyć je na papierze, móc dotknąć własnej okładki. Często jednak pozostaje to tylko marzeniem, a możliwości wydania własnej książki jest przecież wiele – chcę je w prosty sposób pokazać!

Przekonałam się, że wielu ludzi świetnie pisze i problemem nie jest to, jak napisać książkę, ale jak ją wydać.

To ten etap budzi najwięcej wątpliwości i z perspektywy osób piszących wydaje się być największym wyzwaniem. Odkąd wydałam swoją pierwszą książkę, otrzymałam ogromną ilość pytań o to, jak to zrobić, w jaki sposób książkę promować, jak rozpocząć jej sprzedaż. Dlatego właśnie powstało niechsiewyda.pl – by w jednym miejscu zebrać odpowiedzi na te najważniejsze pytania.

Często spotykam się z przekonaniem, że wydanie książki jest trudne.

I po części trzeba się z tym zgodzić. Napisanie książki wymaga wiele pracy, a to dopiero początek. Jeszcze więcej zaangażowania wymaga jej samodzielne wydanie, promocja, sprzedaż. W wielu przypadkach książka, nawet bardzo dobra, nie obroni się sama. Z drugiej strony wydanie książki, nawet w pełni samodzielne, nie jest tak trudne, by wykraczało poza nasze możliwości. Obecnie łatwo dotrzeć do informacji i narzędzi, które mogą znacznie ułatwić cały proces i chcę podpowiedzieć, gdzie ich skutecznie szukać.

Każda książka kiedyś była tylko marzeniem.

Podpowiem tutaj, jak je zrealizować.
Niech się wyda!

Może ci się też spodobać

Napisz komentarz