Wolny czas z książką? Wielu z nas nie trzeba do tego długo przekonywać. Na świecie nie brakuje więc miejsc, które są prawdziwym rajem dla moli książkowych. W poszukiwaniu zaczytanych lokalizacji, szczególnie urzekło mnie kilka, którymi chciałabym się z Wami podzielić. Może czas, by hotelowe biblioteki powstały i w Polsce?

 

Portugalia: The Literary Man Obidos Hotel

Osobiście mój faworyt ze względu na niepowtarzalny klimat miejsca. Prawdopodobnie najbardziej rozczytany hotel na świecie. A już na pewno w Portugalii.  Unikalne połączenie hotelu z biblioteką, w której znajduje się ponad 100 000 podzielonych tematycznie książek z całego świata. Dodatkowo na miejscu realizowane są zabiegi biblioterapii w starej winiarni lub zacisznym hotelowym patio. Koniecznie na wakacyjnej liście miejsc do odwiedzenia!

 

 


www.theliteraryman.pt

 

USA: Library Hotel

Ten hotel jest właściwie jedną wielką biblioteką. Miejsce niezwykle, bo urządzone tematycznie, zgodnie z biblioteczną Klasyfikacją Dziesiętną Deweya. Jest więc piętro językowe, historyczne, nauk ścisłych. A jeśli komuś znudzi się czytanie, może udać się na dach hotelu, na którym są realizowane spotkania z autorami.

www.libraryhotel.com

 

USA: Hotel Nomad

 

  www.grandluxuryhotels.com/hotel/the-nomad

 

Niemcy: Literaturholel Franzosenhohl

Z zewnątrz nie robi spektakularnego wrażenia, ale jak to się zwykło mówić – nie należy oceniać książki po okładce. Zlokalizowany w Północnej Nadrenii Franzosenhohl jest jednym z najbardziej literackich hoteli na świecie. Na gości czekają tysiące książek i dziesiątki tysięcy audiobooków, a w samym obiekcie odbywają się liczne warsztaty pisarskie, spotkania autorskie i literackie wydarzenia.

www.literaturhotel-franzosenhohl.de

 

Japonia: Hostel Book And Bed Tokyo

W Tokio natomiast można odnaleźć miejsca noclegowe (bo nie nazwałabym tej lokalizacji hotelem ;)) wśród półek z książkami. Idealne, dla tych, którzy uwielbiają czytać do samego rana!

 

www.bookandbedtokyo.com

 

Tajlandia: The Library

Jak się okazuje w Tajlandii odnaleźć można nie tylko egzotyczny, ale również i czytelniczy klimat. Lokalizacja, w której egzotyka łączy się z nowoczesną sztuką, designem i literaturą.

www.thelibrarysamui.com

A może znacie i polecacie jakieś inne “zaczytane miejsca” w Polsce? Wszelkie rekomendacje miejsc idealnych dla “moli książkowych” mile widziane!

Może ci się też spodobać

Napisz komentarz